Ремонт плати керування пральної машини.
Як зрозуміти, що проблема саме в ній?
Пральна машина – річ надійна.
Якщо машинка раптово перестала працювати, не реагує на натискання кнопок або глючить – швидше за все, проблема в платі.
Плата – мозок пристрою, який контролює всі процеси: запуск програм, набір і злив води, нагрівання, обертання барабана та віджим та інші процеси.
Як зрозуміти, що саме плата вийшла з ладу? Все відносно просто !

Ознаки несправності плати керування.
1. Машинка не вмикається – натискаєте кнопку «Старт», і нічого не світиться?
Можливо, перегорів якийсь елемент плати або проблема з живленням.
2. Кнопки не працюють або працюють дивно – наприклад, натискаєте одну кнопку, а спрацьовує зовсім інша.
Портібно дістати плату керування з машинки та подивитись на доріжки на платі або мікросхем.
3. Машина вимикається безпосередньо під час прання – це схоже на збої в електроніці, коли плата просто вимикається зазвичай через перегрів.
4. Не працюють окремі програми – наприклад, машинка крутить, але не віджимає, або навпаки.
Можливо плата не подає команди потрібним модулям.
5. На дисплеї висвічується код помилки – якщо машина показує незрозумілі букви та цифри (наприклад, E90 у Electrolux або FE у LG), це сигнал про те, що треба викликати фахівця.

Чому ламається плата керування?
? Попадання води – навіть невелика волога, може викликати коротке замикання або корозію контактів (потрібен детальний огляд)
⚡ Стрибки напруги – різке підвищення або зниження напруги, може «спалити» мікросхеми.
Це часто трапляється в мережах із нестабільним електропостачанням, особливо наш час, коли нищать нашу інфраструктуру.
? Перегрів – пральні машини, що стоять у закритих, тісних приміщеннях, можуть перегріватися, і це призводить до несправності плати, щоб цього не трапилось потрібно провітрювати приміщення.
? Механічні пошкодження – при вдареннях, перевезенні чи падінні машини плата може тріснути або відламатись якась деталь, це вже залежить від самого перевізника.

Що можна зробити самостійно?
✔ Перевірте розетку і кабель живлення – іноді проблема не в платі, а в банальному відсутності електрики, превірити можна будь яким іншим пристрієм.
✔ Перезапустіть машинку – вимкніть її з розетки на 10-15 хвилин і спробуйте знову увімкнути. Це допоможе, якщо збій був тимчасовими але це трапляється дуже рідко.
✔ Ознайомтесь із кодами помилок – загляньте в інструкцію, можливо, проблема не в платі, а у фільтрах, насосі або датчиках, коди помилок можете знайти на нашому ресурсі в розділі коди.
❌ Не намагайтеся розбирати плату без досвіду! Без спеціальних навичок ви можете зробити гірше, і тоді ремонт обійдеться дорожче, краще зателефонуйти нам за безкоштовною консультацією.

Як проходить ремонт плати керування?
Якщо прості способи не допомогли, час викликати нашого майстра.
Він перевірить стан плати, протестує її, визначить причину несправності.
Ремонт або заміна деталей – ми можемо перепаяти пошкоджені контакти, замінити конденсатори, резистори або мікросхеми, це звичайно умовна прервірка, але одразу можна сказати приблизну вартість ремонту.
Тестування – після ремонтуми перевіримо роботу машини в різних режимах, щоб переконатися, що все працює стабільно та надамо гарантію на виконанні роботи.

Важливо: У моделях Samsung, LG, Bosch, Electrolux, Whirlpool плати керування можуть коштувати дорого, можна пошукати в нас на сайті б/в плату, але це в тому разі, коли плата вже не підлягає ремонту.
Тому іноді ремонт вигідніший, ніж повна заміна модуля керування..
Потрібен ремонт пральної машини в Києві?
тел. (093) 613 52 07